Çılgın Güzel Film Eleştirisi

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 22:59

cilgin-guzel (3)Nicole (Kirsten Dunst) , annesinin ölümünün andından uyuşturucu ve alkol batağına batmış, zengin ve uçarı bir genç kızdır. Carlos (Jay Hernandez) ise çalışkan ve fakir bir Meksikalıdır. Bu iki zıt insanın yolları Pacific Palisades Liesinde kesişir ve birbirlerine aşık olular. İlk başlarda Nicole’ün babası bu ilişkiye karşı çıksa da kızının Carlos ile tanıştıktan sonraki değişen hayatı ve kötü alışkanlıklarından uzaklaşması onu mutlu eder. Yine de bu ilişkiye son vermek için büyük bir mücadele verir ancak sevginin gücüne karşı gelemez ve yine kazanan “AŞK” olur.

cilgin-guzel (1)

Filmi izlerken bazı sahnelerde göz yaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. (Puanım 8/10)

Özet:
Pacific Palisades Liesi, Amerika’daki çoğu lise gibi farklı etnik yapısıyla öğrencilerini oldukça farklı bir ortamın ortasına atmaktadır. Latin kökenli, parasız bir genç olan Carlos, kendi ırkından olmayan bir kızdan hoşlanmaktadır. Carlos’un aşık olduğu Nicole, hem kendi kişisel problemleri nedeniyle hem de Carlos’un umutsuz aşkı nedeniyle zavallı çocuğun başına büyük bir bela salacaktır. Gün geçtikçe daha da imkansız hale gelecek olan bu aşk, bu gençlerin çok canını yakacaktır.

Film bilgileri
Film ‘in Adı: Çılgın Güzel
Tür: Dram / Romantik
Yönetmen: John Stockwell
Görüntü Yönetmeni: Shane Hurlbut
Senaryo: Matt Manfredi, Phil Hay
Oyuncular: Kirsten Dunst, Jay Hernandez, Taryn Manning, Bruce Davison, Rolando Molina, Lucinda Jenney, Soledad St. Hilaire, Richard Steinmetz, Mike Jones, Marion Moseley, Neil Looy, Ana Argueta, Tommy De La Cruz, Miguel Castro, Herman Osorio
Yapım: 2001, ABD
Yapımcı: Mary Jane Ufland, Harry J. Ufland
Muzik: Paul Haslinger
Film Süresi: 1 saat, 39 dk.
Vizyon ‘a Giriş Tarihi: 28 Eylül 2001

Kaynak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz