arama

1080p ile yeni Oppo Find 5 !

  • Yasin Yasin
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Küresel akıllı telefon pazarında üretici firmaların, birbirleriyle kıyasıya rekabeti ise her geçen gün daha çok şiddetlenmekte. Firmalar akıllı telefon pazarındaki payını artırmak için çalışmalarını aralıksız devam ettirmekteler.

 

Akıllı telefon üreticilerin geliştirmeye çalıştıkları donanım özelliklerin dışında ekran özellikleri üzerinde de çalışmalar sürmekte. Üreticilerin amacı daha canlı renklere hakim ve daha iyi çözünürlüğe sahip akıllı telefon ekranı üretmek. Şu an için 720p kullanılan en yüksek çözünürlüklü ekran iken, 1080p ekran yeni nesil akıllı telefonlarda karşımıza çıkacak.

Çin kökenli bir üretici olan Oppo’nun CEO’su Chen Mingyon ‘dan yapılan açıklamalara göre, 1080p Full HD çözünürlüğünde ve 441ppi piksel yoğunluğuna sahip ekranı olan yeni bir akıllı telefon Oppo Find 5 geliyor. Yeni akıllı telefonun ekranının 5 inç  büyüklüğünde olacağı belirtildi.

Oppo’nun yeni akıllı telefonu Oppo Find 5‘in diğer özellikleri; dört çekirdekli Krait işlemci içeren Qualcomm Snapdragon S4 Pro yonga seti, 2GB sistem belleği, 12MP arka kamera2.500mAh batarya ve Google Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi olarak saymak mümkün.