e
sv

Motorola Razr i

443 Okunma

Google bünyesine girdikten sonra Motorola’da büyük bir değişimin yaşandığını söylemek yanlış olmaz herhalde. Kısa süre önce Amerika’da gerçekleştirilen etkinlikte üç önemli telefon duyuran Motorola, uzun süredir Intel ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmanın ilk meyvesi olan Motorola Razr i, bu dafa dünyanın başka bir önemli şehrinde görücüye çıktı. Londra’da gerçekleştirilen etkinlikle Motorola Razr i resmiyete kavuşmuş oldu.

Daha önce tanıtımı yapılan Motorola Razr M ile benzerlik gösteren telefonun işlemci noktasında yapılan değişiklik dikkat çekiyor. Motorola Razr M’de ARM tabanlı çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci kullanılırken, Razr i’de ise 32nm mimarisi üzerine inşa edilen Intel’in Medfield tabanlı Atom Z2460 işlemcisi kullanıldı.

Tek çekirdekli işlemci 1.3GHz ile 2GHz hızları arasında performans gösterecek. İddia edilene göre Intel hyperthreading teknolojisi ile üretilen bu işlemcinin çift çekirdekli işlemcilerden daha iyi sonuçlar elde ettiği belirtildi. 1GB sistem belleği, 8GB dahili hafıza ve microSD kart desteği sunan telefon PowerVR SGX 540 grafik birimini kullanıyor.

 

4.3inç boyutunda ve qHD (960 x 540 piksel) çözünürlük sunan geliştirilmiş SUPER AMOLED ekran ön bölümü tamamen uçtan uca kapsayacak şekilde oluşturulmuş.Telefon alüminyum çerçeve ile oluşturulurken suya-toza ve darbelere karşı dayanıklı bir yapı sunmakta. Yine ekran çizilmeye karşı dirençli Corning Gorilla Glass ile kaplı. Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çalışan Motorola RAZR i’nin Jelly Bean güncellemesi noktasında sıkıntı yaşamayacağını belirtebiliriz. Muhtemelen telefon yıl sonuna doğru Android’in son sürümüne kavuşacaktır.

8.3mm kalınlığında ve 126 gram ağırlığında olan telefon 2000mAh gücünde bir pil barındırıyor. Yine üretici firmanın iddiasına göre konumlandırılan bu batarya %40 oranında daha fazla güç vaat ediyor. işlemci gücünün sunduğu detaylardan biride kamera noktasında karşımıza çıkmakta. CMOS sensörlü 8mp olan arka kamera bir saniyenin altında gerçekleştirdiği 10 çekim ile dikkat çekiyor. Ön bölümde ise 0.3mp kameranın konumlandırıldığını belirtelim.

Telefon ilk olarak önümüzdeki ay içerisinde Fransa, İngiltere ve Almanya, Brezilya, Meksika ve Arjantin’de satışa sunulacak. Motorola Razr i için 400 € fiyat belirtildi.

 

Kullanabilirlik noktasında iyi bir deneyim sunan telefonda uygulamalar arası geçiş oldukça hızlı ve arayüz oldukça stabil çalışmakta.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Motorola Razr i