e
sv

Android 4.0 ve Üzeri Kullanım Oranı %22 !

427 Okunma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google ve Motorola’nın birlikte düzenlediği etkinlikte Android ile ilgili bazı istatistikler açıklanmıştı. Günden 1.3 milyonyeni cihaz aktive edilirken Android işletim sistemini kullanan cihaz sayısı 480 milyona ulaştı. Bugün ise Android geliştiriciler sitesinde Android’in kullanılan sürümleri noktasında bazı veriler paylaşıldı.

Beklendiği gibi Gingerbread kullanılan sürümler arasında liderliğini devam ettiriyor. Bir önce açıklanan verilerle karşılaştırıldığında düşüş yaşansa da %57.2 ile cihazların yarısından fazlası bu sürümü kullanmaya devam ediyor. Android 2.2 Froyo ve öncesi sürümlerde de yine aynı şekilde düşüş yaşanmakta ancak hala yaklaşık %18’lik bir bölüm bu sürümleri kullanmakta.

Kullanıcıların şu sıralar en çok bekledikleri sürümler ise ICS ve Jelly Bean güncellemeleri. ICS ve Jelly Bean daha önce yayınlanan verilere göre kullanım oranlarını arttırmakta ancak hala yeterli düzeyde değil. ICS kullananların oranı %20’nin üzerindeyken Android’in son versiyonu olan Jelly Bean ise %1.2 oranında.

Üreticiler hali hazırda bir çok modeli için ICS ve Jelly Bean güncellemelerini hazırlamakta. Son olarak Jelly Bean kullanacak cihazlarında pazara sunulmasının ardından oranın artacağı görünse de, güncelleme noktasında şirketlerin daha hızlı olmaları gerekiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Android 4.0 ve Üzeri Kullanım Oranı %22 !