e
sv

Android Tablete Uygulama – Oyun Nasıl Yüklenir ?

839 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Android işletim sistemine sahip tabletler ipad pahalı olduğu daha çok tercih edilmektedir. Günümüzde özelliklerde okullardan istendiği veya oyun / uygulama için kullanılan tabletler genellikle küçük yaştaki arkadaşlar tarafından ilgi görmektedir. Bu yüzden kullanımı konusunda nasıl bir yol izleyeceği durumlarda yardıma ihtiyaç duyarlar.

Biz bu yazımızda size android tablete nasıl uygulama ve oyun yüklenebileceğini anlatacağız..

Öncelikle android işletim sistemine sahip tabletler kendinde kurulu olarak gelen google play store üzerinden uygulama / oyun / duvar kağıdı gibi çeşitli dosyalar indirebilir. Bunu yapan bir çok farklı uygulama var. Fakat en güvenlisi ve kolayı Google Play Store kullanmak. Zaten Android’de Google’a ait bir işletim sistemi olduğu için buradan indirmek daha sağlıklı olacaktır. Lakin şöyle bir durum söz konusu.. Uygulama ve oyun indireceğimiz zaman şifremizi ve mailimizi yazmamız gerekebilir. Hangi şifre bu diye sorarsanız elbetteki tableti ilk kurduğumuz zaman aldığımız google hesabı mail ve şifresi.

Bu şifre ve mail aklımızda olsun.

Daha sonra ana sayfadan veya menülerden Google Play Store isimli uygulamamıza giriş yapıyoruz. Tabletin diline göre otomatik olarak Google Play Store kendi dilini ayarlamaktadır. Yani Türkçe bir tablet kullanıyorsanız Play Store’da Türkçe olarak karşımıza çıkar.

Oyun indireceksek oyunlar kategorisini, uygulama indireceksek diğer kategorileri seçiyoruz ve bir oyun / uygulama beğeniyoruz. Beğendiğimiz uygulama veya oyunun sayfasına giriyoruz ve yükle diyoruz. Genelde ilk sefer için sorulan Google hesabı şifresini ve mail adresini yazıyoruz ve sonrasında uygulama / oyun otomatik olarak indikten sonra kuruluyor.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Android Tablete Uygulama – Oyun Nasıl Yüklenir ?