e
sv

Bosch Bulaşık Makinesi: Bulaşık makinelerinde son teknoloji

853 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Beyaz eşyalar, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlar, set üstü ocaklar, aspiratörler, vantilatörler ve ütülerden oluşan bir eşya topluluğunu kapsamaktadır. İlk üretildiği zamanlarda genellikle beyaz renkte oldukları için beyaz eşya adını almıştır. Araştırmalara göre beyaz eşyayı çok kullanan toplumlar gelişmiş durumdadır. Yani beyaz eşya kullanımı ile gelişmişlik doğru orantılı olarak bağlantılıdır. Biz bunlardan bulaşık makinesini ele alacağız. Marka olarak da Bosch.

Bulaşık makinesi evlerde veya restoranlarda mutfak eşyalarını yıkamak için kullanılan bir aygıttır. Bu makine mutfakta bayanların en iyi yardımcılarından birisi olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Aynı zamanda bulaşık yıkamanın ekonomik bir yoludur. Normal bulaşık yıkamada kullanacağımız suyun çok daha azını kullanarak temizleme işini başarabilirsiniz. İçine bulaşıklar için kullanılan deterjan koyularak eşyaların temizlenmesi esasına dayanır. Bulaşık makinesi icadı Bosch markasıyla birleşerek ortaya kalite adına güzel bir ürün çıkmıştır. Bosch teknoloji ve hizmet alanında önde gelen Alman tedarikçilerindendir. Bosch Bulaşık Makineleri standart olarak 4 bölüm şeklinde çalışmaktadır. Ön durulama programıyla bulaşıkların üzerine su püskürtülür ve kuru yiyeceklerin çözülmesi sağlanır. Daha sonra kirli su dışarı atılarak temiz su depolanır. 2.aşama ana yıkama programıdır. Bu bölümde deterjan gözü açılarak su ile karışımı sonucu bulaşıkları temizleme işi başlamış olur. Ayarladığınız derece seviyesinde ısınma sağlanarak temizlik işlemi gerçekleştirilir. 3.aşama olan ara durulama programında suyla beraber eşyaların üzerindeki atıklar temizlenir. En son aşama olan son durulama ve kurutma programıdır. Bu son bölümde ise suya parlatıcı katılarak son defa arındırılır ve parlaması sağlanır. Kurutma işleminin de bitmesiyle beraber yıkama işlemi sona ermiş olur. Bu tür makineler sürekli olarak kullanıldığı için elektrik ve su tasarrufu yapmanız yararınıza olacaktır. Yapmanız gerekenler cebinize destek sağlayacaktır. Öncelikle elektriğin ve suyun daha ucuz olduğu zaman dilimlerinden yıkamayı yapmanızda yarar vardır. Makineye koyacağınız eşyaların üzerindeki artıkları daha önceden su ile  temizlemeniz tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Gereksiz olduğu zamanlarda derecesinin yüksek olarak ayarlanması enerjiyi fazla harcamasına neden olacaktır. Çalışan makinenin kapağının açıp kapatılması suyun daha geç ısınmasına neden olacağı için fazla enerji sarfiyatı gerektirecektir.

Çıkardığı en son ürünlerle ve cazip fiyat seçenekleriyle her zaman müşterisinin yanında olması markanın felsefesi ile örtüşmektedir. Hemen hemen her ilde Bosch ürünleri satan yetkili mağazalar bulunmaktadır. Birçok farklı model olması seçim yaparken tereddütte kalmanıza neden olabilmektedir. Web sitesi üzerinden bütün ürünlerin özelliklerine bakarak karar vermek doğru seçim yapmak adına mantıklı olacaktır. Seçeceğiniz özellikleri eleme sisteminden geçirerek uygun makinelere ulaşabilirsiniz. A sınıfı elektrik performansına sahip olması, hızlı yıkama kapasitesine sahip olması, su miktarında cimri olması ve değişik renklerde olması eleme yapılacak özelliklere örnek gösterilebilir. Ürününüzü oralardan alacağınız gibi hepsi burada, hızlı al tarzı sanal mağazalardan da alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bosch Bulaşık Makinesi: Bulaşık makinelerinde son teknoloji