e
sv

Bosch Çamaşır Makinesi: Kıyafetine yıkarken değer ver…

1097 Okunma

Teknoloji ve hizmetler alanlarında tüketiciyle buluşan Bosch dünyanın en büyük tedarikçilerindendir. 10 bin çalışanı ve 2 milyon Euro cirosu ile büyüklüğünü bize kanıtlamaktadır. 1910 yılından beri hizmet vermesi de köklü bir firma olduğunu göstermektedir. Firma altı ayrı alanda hizmet vermektedir. İnsanların yaşamlarını kolaylaştırmak için “hayat için teknoloji” felsefesini çizgisinde çalışması güncelliğe verdiği önemdendir. Sürekli yeni teknolojiler üreterek geleceği garanti altına alma çabası içinde tüm çalışanlarıyla beraber seferber olmaktadırlar.

Bosch Çamaşır Makineleri son teknolojiyi kullanarak kullanıcıya verimli olmak adına güzel işler yapmaya çalışmaktadırlar. Son çıkan Bosch Çamaşır Makineleri üzerinde uygulanan teknolojiler hayatınızı kolaylaştıracak şekilde üretilmiştir. Akıllı dozaj sistemi ile sıvı deterjanlar tam çamaşırlara yeterli olacak kadar kullanılır bu da tasarruf yapmanıza olanak sağlayacaktır.    Gerektiği kadar suyun kullanması gerektiğini algılayan yeni sensörler sayesinden minimum düzeyde su kullanımı sağlaması yeni kullanılan sistemlere örnektir. Ayrıca yeni enerji tüketimi teknolojisi sayesinde A sınıfı enerji performanslarından %30 daha ekonomik olması, 2 kilogramlık çamaşırlar için 15 dakikalık yıkamayla temizlik sağlaması. (Bu mükemmel bir süredir. Bu zamandan sudan ve elektrikten tasarruf yapmanızı sağlar.) ekstra sessizlik sayesinde makinenin çalışıp çalışmadığını anlamanızı imkânsız hale gelmesi, her türlü renge, kumaşa ve kire karşı otomatik olarak hazırlanmış programlar sayesinde rahat bir şekilde kullanma olanağı sağlaması, uzman leke çıkarma sayesinde zorlu lekeleri kolay bir şekilde alt edebilmesi yeni teknolojinin makinelere uygulanmış halidir.1997-2012 yılları arasında Bosch Çamaşır Makineleri enerji ve su tüketimlerine baktığımızda, Enerji tüketimlerinde %53’e varan azalma, su tüketiminde ise %28’varan azalma görülmüştür. Bosch’un son üretmiş olduğu Logixx 9 VarioPerfect çamaşır makinesinin özellikleri bize kullanılan son teknoloji hakkında bilgi sahibi yapmaktadır. Taşıma kapasitesinin 9 kilogram olması büyük aileler için yeterli görülmektedir. Enerji sınıfının A+++ olması tüketimin çok az olmasını sağlamaktadır. Devir sayısının dakikada 1200 devir olması çamaşırların tam olarak temizlenmesini sağlamakta ve gerçek temizliğe olanak sağlamaktadır. Özel programları sayesinde kumaşa göre ayarlama yapabilmektedir. Kuş tüyü, gömlek, bluz, perde, spor bunlara örnek olarak verilebilir. Otomatik leke çıkartma programı sayesinde zorlu lekelerle baş çıkabilme özelliği vardır. Durulama ve su akış sensörünün olması, daha kısa sürede yıkmasını sağlayan sistem gibi birçok özelliği mevcuttur. Uzun ömürlü yeni nesil motorunun olması ve sessiz çalışması, yapılan işlemlerin görülmesi için yapılmış büyük LCD ekran, kendi kendini temizleyen deterjan bölümü gibi işe yarar birçok pozitif yanı mevcuttur. Çocuk kilidinin olması güvenlik için yapılmış iyi işlerden bir başkasıdır.

Bosch markalı çamaşır makinelerini yetkili satıcılardan alabileceğiniz gibi sanal mağazalardan da alabilirsiniz. Altus, hizlial, hepsiburada, ereyon alabileceğiniz bazı web sitelerinden birkaç tanesidir. Alırken özelliklerini incelemeniz ve size uygun olanını almanız için tasarlanmış sitelerden güvenli bir şekilde alışveriş işinizi gerçekleştirebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bosch Çamaşır Makinesi: Kıyafetine yıkarken değer ver…