e
sv

Çelik Adam

552 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Süper Man filmlerine en iyi bakış açısıydı bana göre bu film. Adı neden Çelik Adam oldu anlayabilmiş değilim ama bir yandan da farklı bakış açısına farklı isim gider düşüncesi ile olumlu da bakıyorum. Hayatımızda Süper Man hep vardı. Gerek eski filmler olsun gerekse de günlük olarak yayınlanan çizgi diziler olsun her daim bu süper kahramanımız ile büyüdük. 21. yüzyılda doğan çocuklar bizim kadar bilmeseler de, daha doğrusu bizim kadar hayranlık duymasalar da 20.yüzyıl çocukları için Batman’den sonra tektir bizim için bu adam.

Film klasik şehir olaylarını ele almaktansa Çelik Adam’ın nereden niye ve nasıl geldiğini anlatıyor. Clark Kent kendi ülkesi yok olurken son anda anne ve babası tarafından dünyaya gönderiliyor. Kendi gezegenlerinde enerji yok fakat dünyamızı ısıtan güneş Clark’ın güçlerini daha da fazlalaştırıyor. O farklı bir çocuk. Ve dünyadaki ailesi onun kendini dünyaya tanıtması için dünyanın hazır olmadığını söylüyor. Hatta öyle ki babası da bu uğurda kendini feda ediyor. Küçük bir çocukken bazı özel anlarda kullandığı, kullanmak zorunda kaldığı süper güçleri şehir efsanesi olarak isimlerden isimlere dolaşıyor. Ve halk arasında yayılıyor.

Sabit giden hayatına hareketlilik katan olay ise babasını öldürün generalin Clark’ı bulmasıyla başlıyor. Gerçekten izlerken eğlenebileceğiniz ve eski filmleri aratmayan bu film benim gözümden Süper Man serilerine en iyi bakış açısı. Günümüz teknolojisi ile birleşince de ortaya oldukça iyi bir şey çıkmış.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çelik Adam