e
sv

Chrome ile Youtube Playlist Uygulaması

453 Okunma

Herhangi ek tarayıcı sekmesi açmadan, üstelik Youtube sitesine girmeden, yalnızca tek eklentiden faydalanarak şarkıları dinlemek ve video klipleri seyretmek istermisiniz?

Streamus adlı eklenti Youtube.com’a girmeden sitenin içerisinde bulunan tüm videoları izleme fırsatı tanıyor. Başka Bir Deyişle Youtube’yi açmadan Youtube’nin tüm içeriğinden faydalanabileceksiniz. Üstelik bu eklenti sizlere bizzat playlist ( müzik çalma listesi) oluşturmanızı ve buradaki sıralamayı kendinize yönelik düzenlemenizi sağlar . Streamus eklentisi aynı pop-up halinde açılan tek pencere ile Youtube’a bağlanarak tek pencereden tüm yönetimleri yapmanızı sağlar. Playback kontrolleri en üstteki tuşlardan yapılabileceği gibi, müzik listesini de aynı ekrandan yönetebilirsiniz.

Sizlere buradan kurulum ve basit ayarları kısaca anlatacağız.

Öncelikle buradan uygulama sayfasına giriş yaparak uygulamayı chrome’a ekliyoruz.Uygulama eklendikten sonra sağ üst kısma gelen S harfine tıklıyoruz.

Karşımıza bu şekilde bir pencere geldi.Sol üst kısıma istediğimiz video veya müziğin adını yazıyorum ve liste önümüze geliyor.Çıkan müziğin veya klibin yanında ki + işaretini tıklayarak listemize ekliyoruz.

muzik-listesi

 

Sign in butonuna tıklarak sisteme giriş yapılıyor ve yukarı kısımda Playlist ekranı geliyor. Bu ekranda sol kısımda ki menü tuşuna basarak aşağıda ki ekranı açıyoruz.Buradan istediğimiz gibi listemizi yönetebiliriz.

muzik-listesi-olusturma

 

 

Eklentinin güzel özelliklerinden biriside youtube sitesinde gezinirken istediğiniz videoyu veya müziği listenize çok kolay ekleyebiliyorsunuz. Aşağıda ki pencerede örnek ekleme ekranını görebilirsiniz.

youtube-muzik-ekleme

 

Müzik geçişlerinde eklenti bize otomatik olarak bilgi veriyor. Bu özellik çok güzel olmuş ben bireysel olarak bu eklentiye 10 üzerinden 10 veriyorum.

masaustu-uyari-ekrani

 

Eklentinin tüm ayarları bu kadar. Eklentiden memnun kalmanız dileğiyle yorumlar kısmından bize taleplerinizi ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Chrome ile Youtube Playlist Uygulaması