arama

Çin’li Cube, Retina ekranlı yüksek çözünürlüklü tabletini tanıttı

  • Yasin Yasin
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

 

Günümüzün en önemli cihazlarından tabletlerin üretiminde iddialı olan büyük firmalara karşı alternatif olarak Çinli firmaların ürettiği cihazlar pazarda önemli bir yer tutmakta. Çin kökenli firmalardan Cube yeni tabletinde,  Apple’ın iPad modelinde sunduğu Retina ekranı daha düşük fiyatla sunmayı amaçlıyor. Cube yeni tabletini U9GT5 Android tablet adıyla adlandırmış.

 

9.7 inçlik büyüklüğünde 2048 x 1536 piksel çözünürlükte Retina ekranı olan tablet, Cortex-A9 tabanlı 1.6GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci içeren Rockchip RK3066 yonga setinden güç almakta.Cube’nin yeni tableti ayrıca bu ekran çözünürlüğüne ulaşan ilk Android‘li tablet olma ünvanını kazandı.

Tabletin diğer özellikleri;  250MHz saat hızında  4 çekirdekli Mali-400 grafik birimi, 1GB sistem belleği, 8GB/16GB veri depolama kapasitesi, Wi-Fi, Bluetooth 4.0,  Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini saymak mümkün.

Cube, henüz modelin ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi vermezken tabletin 150-200 Euro civarında fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor.