e
sv

En İyi 5 Tablet

575 Okunma

Piyasada o kadar çok tablet var ki ! Helede bunlara Çin de üretilen, ucuz tabletlerde eklenince resmen teknoloji çöplüğüne döndü ortalık. Malum hepimizin isteği, hem işimizi görüp ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek, hemde hızla gelişen tablet dünyasında gelecekte de rahatça kullanabileceğimiz özelliklere sahip olan bir tablete sahip olmak. Peki bu hızda gelişen bir dünyada seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz ? Yada şöyle soralım ilk beş listemizi oluştursak hangi tabletleri seçeriz ?

Yaptığımız araştırmalar sonucu ilk beş tableti burada tanıtıp seçimlerinize biraz katkı yapmaya odaklanıyoruz.

Android 4.0 ICS ile birlikte, Android’li tabletler nihayet iPad ile yarışır seviyeye ulaştı. Android 4.1 Jelly Bean ise, bu durumu biraz daha ileri götürmeyi başardı. Apple 2011’de tablet pazarının tartışmasız hakimiydi ama bu yıl Android 4 yüklü tabletler piyasayı zorluyor.

Belirli bir sıralama yapmadan sizin için seçtiğimiz 5 tableti sizlere sunacağız. İlk olarak Asus’tan

Asus Transformer Pad Infinity TF700

Listemizdeki en iyilerinden olduğu su götürmek bir gerçek. 64 GB depolama kapasitesi ile, yüksek çözünürlükteki ekranı ile ve klavyesinden çıkarak klavyesiz bir biçimde de kullanılabilme imkanı sunuyor. Android tabletlerde kullanılmış şimdiye kadar ki en iyi kamera sensörü Infinity’de bulunuyor. Ayrıca ince ve hafif olması onu dahada cazip kılıyor.

Kötü yanı ise  batarya ömrü yeterince iyi değil. Bunun dışında ise bir eksiği yok gibi. Bu mükemmel tabletin fiyatı ise 500$.

 

 

İkinci tanıtımımız ise yine bir android, Sony S.

Ergonomik tasarımıişlevsel uygulamaları, mobil oyun alanında PlayStation onaylı olan bu Android tablet oldukça ilgimizi çekiyorSony’nin bu tabletinde PlayStation avantajını kullanmış olmasıda ayrıca bir heyecan katıyor. DLNA video ve müzik oynatıcı, 32GBdepolama kapasitesi ve IR entegreli uzaktan kontrol edilebilirliği de Sony‘nin bu tabletini diğerlerinden farklı kılan özellikler arasında. Sony bu cihazda akıllıca bir tasarım, pratik bir yazılım ve iyi bir performans üçlüsünü bir araya getirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Fiyatı ise 467$ ile 499$ arasında değişiyor.

 

 

 

Üçüncü tabletimizse hepinizin aşina olduğu Nexus.

Fiyat performans olarak gayet iyi durumda olan ve android ile gayet uyumlu çalışan bu tablet için istatiklerimiz ise şöyle;

Puan:% 87,8

Fiyat/Performans:% 100

Kullanışlılık:% 89

Taşınabilirlik:% 100

Ekran:% 81

Donanım:% 71

Fiyat: yaklaşık 200 Euro (Yurt dışı)

 

 

Bu tablete söyleyecek söz yok 🙂 Kelimelerin yetersiz kaldığı kesin. Dilerseniz sadece tanıtım videosunu izleyelim. Samsung galaxy tab 10.1;

 

 

Değişmeyen tabletimiz ise Apple devinden İpad serisinin son versiyonu; İpad 3

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En İyi 5 Tablet