e
sv

Facebook Home Tanıtıldı, Neler Getirecek Nasıl Kullanılacak

395 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, şirketin android ve ios tabanlı akıllı telefonlar için ürettiği yeni ürünü ”Home”u tanıttı.

Facebook’un California’daki Menyo Park’ta yer alan genel merkezinde tanıtım toplantısı düzenleyen Zuckerberg, yeni yazılımın 12 Nisan’dan itibaren Google Play’den indirilebileceğini söyledi.

Sanılanın aksine bu yeni bir işletim sistemi değil. Sadece facebook telefonumuz ile tam uyumlu hale geliyor. Ana ekranda arkadaşlarımızın son gönderilerini görebilme, Mesajlarda arkadaşlarımız ile mesajlaşma gibi bir sürü yenilik getiriyor. Bu uygulama ile telefonumuzun her yerinde facebook uzantılarını görebileceğiz.

Şirket bu uygulamanın amacının öncelikli ihtiyaçlarımızın ön plana çıkartılması olarak değerlendiriyor.

Zuckerberg, kullanıcıların e-mail, haritalar ve diğer hizmetler gibi uygulamaları tek bir ana ekrandan görmelerine olanak tanıyan Home’u Facebook’un şimdiye kadarki en iyi versiyonu olarak niteledi.

Geleceğin teknolojisinin mobil üzerinden büyüdüğünün farkına varan şirket çalışmalarını bu yöne kaydırarak bir anlamda gelecekten facebook’un mobil üzerinden daha aktif rol alacağını bizlere gösteriyor.

Uygulama resimleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Facebook Home Tanıtıldı, Neler Getirecek Nasıl Kullanılacak