e
sv

Four Square Nedir ?

581 Okunma

2013 yılının yarısından itibaren bir çok telefonda yerini alan four square uygulaması bir çok kişi tarafından kullanılsa bile bir kesim tarafından henüz ne olduğu henüz bilinmemektedir. Four Square oldukça yararlı ve tamamen sosyal bir uygulamadır. İnsanlar four square sayesinde gittikleri mekanda kimlerin olduğunu ( tabi ki sadece four square kullanan ) bilebiliyor ve yeni dostluklara bu uygulama sebebiyet verebiliyor. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde profilinizde ekli olan arkadaşlarınızın yaptığı yer bildirimlerini görebiliyor ve onlarla aynı mekanda bulunduğunuz zaman kolayca iletişim fırsatı bulabiliyorsunuz.

Uygulama ayrıca kendini kullandırmak için birde puan sistemi eklemiş. Küçük tatlı bir rekabet içinde olmak istiyorsanız haftalık olarak sıfırlanan puan sisteminde her hafta birinci olarak ( en çok yer bildirimini yaparak ) sıralamada kendinize yer edinebilir ve birbirinden değerli bir çok rozete sahip olabilirsiniz. Tabi ki bu uygulamada puan kazanmak için sürekli yer bildirimi yapmak yeterli değil. Klasik mekanlar az puan veriyor. Resimli olarak hiç yer bildirimi yapılmamış ve eklenmemiş mekanlar size çok ciddi derecede güzel puanlar kazandırabilmektedir.

Örneğin klasik olarak her zaman evde olduğunuzu bildirmek bir noktadan sonra sadece 1 puan verebilmektedir. Bu yüzden gezdiğiniz her yerde yer bildirimi ( check – in ) yaparken aynı zamanda bilinmeyen bölgelerde de mutlaka uygulamaya göz atın. Çünkü eklenmemiş bir çok bölge sizleri bekliyor !

Uygulamayı hem android, hem ios, hemde eski symbian yazılımlarında kullanabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Four Square Nedir ?