e
sv

Galaxy S3 Sorunlu mu ?

368 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung’un amiral gemisi olarak gösterilen yeni akıllı telefonu Galaxy S3’e de şikayet üstüne şikayet yağıyor.

ABD’de patent davasını kaybeden ve 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum olan Samsung’un amiral gemisi olarak gösterilen akıllı telefonu Galaxy S3’e de şikayet yağıyor. Şirketin davayı kaybetmesinin ardından piyasa değeri yüzde 8 azalırken 12 milyar dolar da zarara girdi. Samsung’un patent ihlalleri yüzünden pek çok ürünü kendi ülkesi olan Güney Kore’de bile yasaklanmıştı.

Çıktığı günden bu yana en çok satış yapan telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy SIII’e özellikle dayanıksız camları, ses kesintisi ve renk atması konularında tüketicilerden her gün tepki yağıyor.

Kısa bir süre önce Türkiye pazarına 2 bin lira ücretle giren Samsung’un amiral gemisi Galaxy SIII’ü Türk tüketicisi şikayet bombardımanına tuttu. Iphone 4S’e rakip olarak piyasaya gieren Galaxy SIII için en çok şikayet edilen konuların başında ekranın mor renge dönmesi, ses iletememesi ve iyi çekim yapamaması olarak gösteriliyor. Tüketiciler ayrıca Apple ile birlikte en çok kazanan telefon üreticisi olan Samsung’un yapılan şikayetleri dikkate almadığı konusunda da hemfikir. İşte sikayetvar.com, sikayetim.com ve bilgimanya.com’a bildirilen yüzlerce şikayetten sadece birkaçı:

Dayanıklı ekran bu mu?

(Merve S.) Bir hafta önce aldığım Samsung Galaxy SIII model cep telefonumun ekranı telefonu aldıktan 2 gün sonra kırıldı. Ekranda ciddi bir hasar var ve yetkili servisler benden kullanıcı hatası diye 450-470 TL arasında ekran yenileme ücreti istiyor. Telefonu aldığım bayiden bana kırılmaz, kristal ekran, dayanaklılığı çok fazla, yere düşürseniz bile telefonun ekranına birşey olmaz bilgisini verdi. Ozellikle bu konunun üstünde durduğum halde telefonun ekranının kırılmayacagini belirttiler. Telefonum ise çantamın içindeyken çantamın yaklasık 1 metre yükseklikteki bir masadan düşmesi sonucunda ekranı kırıldı. Dayanıklı, kristal ekran dedikleri bu mu? Görüştüğüm teknik servisler ise bana ekranda ciddi bir hasar var, bu telefonu düşürme işi değil bu telefon ciddi bir hasar almış, garanti dışı diyorlar.

Elemanlar çok kaba

(Merve S.) Yetkili servislerin tutum ve tavırları hiç ama hiç hoş değil.. Ayrıca ürünü ilk aldığım günden beri karşı tarafa benim sesim gitmiyor, ara ara kesiliyor. Bunu da belirttim ama telefonun ekranı aynı zamanda kırıldığı için direkt telefonu düşürdüğüm için olduğunu düşünüp yardımcı olmuyorlar. Samsung tanıtımını yaptıgı ve bayilerde yetkilendirdiği satış danışmanlarının arkasında durmuyor ve insanları zor duruma sokuyor. Telefon en başından beri hasarlı ama ben bunu hiç bir şekilde anlatabileceğim bir kişi bulmuyorum karşımda.. Problemime çözüm bulunmasını bir kenara bırakın, ne olduğunu anlamaya çalışan bile yok.. Tüketici Haklarına da sikayet edeceğim.

Fabrika hatasını bize yüklediler (Mesut S.)

08.07.2012 tarihinde satın aldığım, 15.07.2012’de de kullanmaya başladığım telefonda çerçeve ile camın birleştiği yerde içe doğru yuvarlak bombe şeklinde minik bir kırık veya çizik ile renk farklılığı gördüm. Aldığımız yer yetkili servise yönlendirdi. Kutu ve aparatlarıyla 26.07.2012 tarihinde servise götürdüm ancak uygulanan işlem hiç söylendiği gibi değildi. Samsung tarafından çok sağlam olduğu belirtilen test videolarında yerlere atılan şuanki en pahalı telefon Galaxy SIII’üm yere düşmediği hatta aynı cepte anahtarla birlikte dahi taşınmadığı halde sanki ben zarar vermişim gibi konuşuldu. 2 bin lira verdiğim telefonun fabrika hatasının sonucunu ben çekmek zorunda değilim. Telefonun yere düşmediği darbe yemediği zaten çok açık ne çerçevede bir darbe var ki camdaki sorun çerçevenin birleştiği yerde çerçeve hasar görmeden oranın hasar görmesi imkansız gibi birşey.Camın diğer taraflarında da hasar yok.Ama nedense bana direk değiştirmezler sizin hatanız dendi.

Teknik servis ilgilenmedi

(GİRAY D.) Samsung Galaxy SIII’ün ekranı, aldıgımın ikinci günü mor renk aldı. Tekrar aldığım yere götürdüm. Telefonu teknik servise göndermeleri gerektiğini söylediler Telefon Teknık servise gitti hala orada. Müşteri memnuniyeti diye bağırıyorlar ancak nasıl müşteri kaybettiklerini bilmiyorlar.

Kendi kendine kapanıyor

(BURAK) Telefon ilk bir hafta sorunsuz olarak çalıştı ancak daha sonra görüşme sırasında telefon kendi kendine sık sık kapanmaya başladı. Daha sonraki günlerde ise gelen ve giden çağrılarda ses sorunu yaşandı. Fabrika ayarlarına girip telefonu sıfırlamak veya telefonu kapatmak çözüm olmadı. Teknik servisin incelemesinin ardından telefonum yenisi ile değiştirildi. Telefonların kesinlikle taklit olmadığını orjinal olduğunu ancak firma tarafından gidilen seri üretim yönteminden dolayı bu aksaklıkların yaşandığını söylendi.

Güncelleme sorunu var

(HÜSEYİN) Ben 2 aydır kullanıyorum sorunum yoktu ama bu aralar güncellemelerden sonra sorun yasıyorum.
Örnek internete bazen girmiyor, donma yapıyor ve rehberi geç acıyor

Aniden ekran gitti

(AYHAN) 1 ay kadar önce SIII aldım. Birden bire internetteyken ekran gitti. Bütün fonksiyonlar çalışıyor ekran görüntüsü gelmiyor. Servise gönderdik. Yapılmasını bekliyoruz.

Kameram çalışmıyor

(ŞİNASİ OTLU) Galaxy SIII alalı 10 gün olmasına ve günde kışı kısa en fazla 6 kez görüşmeme rağmen şarjım sadece 7-8 saat gidiyor ve kameram da çalışmıyor. Memnun değilim.Tavsiye üzerine aldık ancak 4 saat kullanabildik. Sonrasında ne olduysa şu an ne arayabiliyorum ne de aranabiliyorum.

Sesim gitmiyor

(CEREN) Çok isteyerek ve hevesle aldım daha 1 ay olmadan ses problemi yaşadım. Karşı tarafa sesim gitmiyor.

İkinci gün sorun yaşadım

(Adını vermedi) Samsung SIII aldığımın 2. Günü ses sorunu çıkarmaya başladı. Ne zil sesi ne de karşıdan gelen aramalara yönelik sesler alabiliyorum. Müzik sesleri de açılmıyor. Servise götürdüm 35 gün beklememi söylediler. Telefon elime geldi ancak şimdi de karşı taraf benim sesimi duymuyor ve internette dedikleri kadar çok hızlı değil. Fotoğraf çekimi de kalitesiz. Ekranın parlaklığı sizi yanıltmasın fotoyu bir çıkarın bakın nasıl soluk çekiyor?

Teknik servis bir şey bilmiyor

(MEHMET Ç.) Çok kısa bir mesafeden yere düştüğü için camı kırıldı. 500 – 600 liralık bir ekran yenileme ücretiyle eski haline dönebileceği belirtildi. Bu paraya yeni bir telefon alınır. Ayrıca Samsung müşteri yetkililerinin hiçbir şey bildiği yok sorulan sorulara cevap veremiyorlar.

35 günde bozuldu

(ULUHAN BOZKURT) İnternet üzerinden takriben 35 gün önce satın aldığım cihazım arka kamerasında problem çıkardı. Bir hata oluştu uyarısı veriyor. Kendilerine başvuruda bulunduğumda ilk 30 gün gelseydiniz ürünü değişim yapardım ama şu an ben aracı olacağım Samsung’a göndereceğim diyor.

Şarj aleti hatalı

(MESUT T.) AF409E80 sipariş numarası ile 30.07.2012 tarihinde siparişini yaptığım ve 01.08.2012 tarihinde elime geçen Samsung Galaxy SIII model telefonumun kutusunu ilk açtığımda şarj aletinin hatalı gönderildiğini gördüm ve bu durumu Sanalreyonum.com’a ilettim. Ayrıca bu gün karanlık bir ortamda resim çekmek istediğimde cihazın flaşının patlamadığını ve karanlık ortamlarda resim çekmediğini gördüm.

Malının arkasında değil

(FAHRETTİN D.) Samsung reklam yaptığı en çok satan telefonu Galaxy SIII aldım. Bir hafta sonra elimden düştü ekranı kırıldı. Garantiye gönderdim 1 bir aydır ekran gelecek. Samsung sattığı malın arkasında değil. Ben bilmem servis bilir diyor.

Şarj olmuyor

(İLKER K.) Geçen ay Samsung Galaxy SIII marka cep telefonu aldım. Aldıktan yaklaşık 10 gün sonra (23. 07. 2012) tarihinde telefon şarj olmamaya başladı ve yetkili servise götürdüm. Telefonun değişeceğini söylediler. 18 gündür bekliyorum ki bu telefon değişim için samsung tarafından onaylansın. Servis çok ağır hareket ediyor ve müşteri memnuniyeti kesinlikle gözetilmiyor. Bir daha Samsung marka varsakalem pil dahi almayacağım.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Galaxy S3 Sorunlu mu ?