e
sv

Google Chrome

483 Okunma

Google gibi bir dünya devinin hatta dünya markasının yaptığı bir tarayıcıya insanlar ne derece güvenebilirdi ? Bir nebze olsun denemekte fayda vardı. Chrome ilk çıktığında insanlar şüpheyle baktı fakat bu şüphenin içerisinde büyük bir merakta yok değildi. İnternet Explorer devrini sonlandıran Firefox sonrası insanlar daha hızlı bir tarayıcı bekliyordu elbette. Bu isteklerinde yanılmadı kimse. Çünkü Google Chrome çıktığı ilk günden bu güne kadar bir çok insan tarafından severek kullanılıyor. Bu durumun bir çok pozitif yanı mevcut. Çünkü hız dediğimiz zaman yazılımsal olarak Chrome diğer tarayıcılara göre oldukça avantajlı. Son günlerde yapılan güncellemelerden sonra cpu sorunu da diğer tarayıcılara göre daha aza indirgendi. Bu sayede insanlar tercihlerini Chrome tarafına itmeye meyilli duruma geldi.

Bir çok tarayıcı mevcut günümüzde. Örneğin yine Chrome alt yapısını kullanan Yandex Browser. Oda hız mantığı ile çıktı. Çünkü açık kaynak Chrome alt yapısını tamamen kendilerine aldılar. Fakat insanların aklındaki şüphe doğruydu. Bir rus arama motoru neden Google alt yapısını kullanıyordu ? Çakma bir Chrome üzerinde kim güvenli gezinti yapabilirdi ? Bize Google güveni sağlayan bir durum söz konusuydu elbette.

Öyle ki Chrome insanlar tarafından söz edilmeye başlandığı andan itibaren diğer tarayıcıları da oldukça geriye itti. Opera, Safari gibi tarayıcılar mobil sektör haricinde söz edilmemeye başlandı. Google Chrome Android ve Windows Phone tarafından kullanılabilir olduğu zaman bile mobil sektörde dev haline gelebildi.

Bazen marka takıntısı, kaliteye ulaşma sürecimizi hızlandırabiliyor. Yani her zaman markalar sadece marka kalmıyor. Tasarım olarak oldukça sade ve bir o kadar da şık görüntü sahibi Chrome bu özelliği ile de kullanmaya değer bir web tarayıcısı. 2008 yılından günümüze kadar sürekli geliştirilen ve sık sık güncellenen Google Chrome gün geçtikte daha da güçlü olma yolunda ilerliyor.

Bu hızla devam ederse tarayıcı sektörünü tekeline alabilme ihtimali oldukça yüksek ! Kurulum olarak ise yine oldukça kolay bir kuruluma sahip olduğu için İnternet Explorer kafası yaşayan insanları da Chrome kullandırma açısından ikna edebilmiş durumda. Stabil bir alt yapıya sahip olması da büyük bir avantaj.

Sizde henüz Chrome denemediyseniz emin olun çok geç kaldınız. Kendi dünyasına sahip olan Google Chrome bir çok özelliği ile insanlar açısından oldukça ilgi çekici !

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Google Chrome