e
sv

Haftanın Mobil Oyunu Arena of Valor

1061 Okunma

Konu Arena of Valor’dan açılanca “amacımız insanların yıllar boyunca oynayabileceği bir oyun yaratmak,” diyor Tencent’ten Vincent Gao. Savaş ilk çarpışmadan itibaren stüdyonun bu iddiayı oldukça oldukça ciddiye aldığını görmek mümkün.

Bu fanatik MOBA (çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası) oyununa dair her şey büyük, görkemli ve tepeden tırnağa düşünülmüş hissettiriyor. Aslında bakarsanız bu bir sürpriz sayılmaz: Ne de olsa birkaç yıl önce Çin’i kasıp kavuran MOBA oyunu Honor of King’i yayınlayan Tencent, bu türün ustası. Bu oyunun rekabetçi ruhundan ilham alan Arena of Valor Gao’nun deyimiyle daha yeni ve cilalanmış bir yaklaşım sunarak bu deneyimi uluslararası platforma taşıyor.

Çoğu MOBA’da olduğu gibi Arena Of Valor’da da iki takım birbirinin kule ve üslerini yerle bir etmeye çalışıyor. Her takımda beş oyuncu var ve oyunun atası Honor of Kings’deki karakterler Çin kültüründen esinlenirken, Arena’daki eklektik karakterler kovboy vampir avcılarından dahasına uzanan oldukça geniş bir ilham dünyasından geliyor. Ama bu konuya daha sonra değineceğiz.

Etkileyici grafikler ve Hans Zimmer imzalı sürükleyici müzikleriyle bu arenadaki her savaş sinematografik bir karaktere sahip, yine de Arena Of Valor’ı benzerlerinden ayıran esas ayrıntı mücadele sırasında ortaya çıkıyor.

Oyundaki 5v5 karşılaşmalar 12 ile 18 dakika arasında sürüyor, yani stratejini devreye sokmak için yeterli vaktin var. Bu da haritanın orman bölgesinde canavarların ve düşmanların hakkından gelerek daha fazla altın kazanacağın ve bu altınları savaşın tam ortasında silah harcayabileceğin anlamına geliyor. Çarpışmanın seyrini değiştirmek veya erken bir zafer kazanmak için daha fazla zamanın olduğunu söylememize gerek bile yok!

Zengin bir çok oyuncu deneyimi yaratmayı amaçlayan Tencent’in dikkat ettiği noktalardan biri de Arena of Valor’ın harcadıkça kazandığın bir platformdan ziyade adaletli bir oyun düzeni sunması. Bu noktada geliştiricilerin arenadaki dengeyi sağlamak için binlerce maçın analizini yaparak hiçbir karakterin diğerinden daha fazla veya daha az güçlü olmadığından emin olduğunu eklemek gerek. Tam da bu yüzden gerçek dünyadaki paranı harcadığına gelecek karşılaşmayı lehine çevirecek araçlar değil, oyunun dengesini bozmayan ek kahramanlar ve temalar satın alabilirsin.

Bu adil yaklaşım hem iddialı eSport müdavimlerinin, hem de amatör oyuncuların takdir edeceği bir durum.Eğer kendini daha çok ikinci gruba ait görüyorsan, Arena of Valor’ın yeni oyunculara deneyim kazandırmayı amaçlayan özelliklerine bayılacaksın. Antrenman bölümleri, alıştırma maçları, serbest mod, her kahramana özel rehber ve oyun esnasında daha önce ödüllü oyuncular tarafından kullanılmış silahları satın almana yardımcı olan Pro Builds seçeneği bunlardan birkaçı.

Elliyi aşkın oynanabilir karakterin arasında Batman ve Joker’i bulacaksın, DC evreninden süper kahraman dostları Superman ve Wonder Woman da önümüzdeki  aylarda ekibe katılacak.

Şimdi vakit kaybetmeden bu muhteşem kahramanlarla tanış. Ya da oyun içesindeki paranı biriktirerek kazandıklarınla yetin.Yabancılarla ittifak kur veya bir gece savaşı için arkadaşlarını topla.Nasıl oynarsan oyna, Arena of Valor saatler ve hatta yıllar boyu keyfini çıkarabileceğin derinlikli bir strateji oyunu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunu Arena of Valor