e
sv

Haftanın Mobil Oyunu Canabalt

462 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Canabalt

Çatıların tepesinde koşarken şehir etrafında yıkılıyor. Ufukta gördüğün savaş makineleri ve duman bulutları sana hayatta kalmanın iki yolu olduğunu hatırlatıyor: Koşmak ve zıplamak.

Sonsuz koşu oyunları türünü ünlendiren Canabalt, İos’te 2009′ da yayınlanmış olsa da asla eskimiyor. Oyun hala her açıdan çok heyecanlı.

Siyah-beyaz grafikleri karamsar bir atmosfer yaratıyor ve kahramana odaklanmayı kolaylaştırıyor.

Kahramanın hareketleri dinamik bir film karakterini andırıyor. Kırıp geçtiğin pencerelerden fırlayan cam kırıkları dört bir yana saçılıyor, güvercin sürüleri sen yanlarından geçerken gökyüzüne doğru havalanıyor. Unutmaman gereken şey, binaların, tabelaların ve yükselen vinçlerin üzerinden son sürat koşarken hata yapmamak; yanlış zamanda zıplarsan karakterinin sonu gelebilir.

Özenle geliştirilen parkurlar, maceranın her seferinde farklı olmasını sağlıyor. Ekstra oyun modlarıyla çılgın koşuların daha da tehlikeli bir hale gelecek. Yoluna çıkan engeller ve üzerinden geçtikçe yıkılan binalar işini zorlaştıracak. Çok kişilik oyun modunda ise  iki kahramanın yan yana koştuğunu göreceksin. Bu özellik, az sayıda oyunda karşına çıkacak türde deneyim sunuyor.

Canabalt, çıkışından sekiz yıl sonra bile hız kesmiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunu Canabalt