e
sv

Haftanın Mobil Oyunu Sonic Forces: Speed Battle

797 Okunma

Sonic Forces: Speed Battle sayesinde Seganın ünlü mavi kirpisinin hayranları ışık hızında yeni bir aksiyon oyununa kavuşuyor. Aynı anda birçok oyuncunun oynaması için tasarlanmış bir yapım olan Sonic Forces: Speed Battle’ da rakiplerine karşı gerçek zamanlı, becerilerinin test edildiği yarışmalara katılacaksın. Mobil aygıtlarda benzer oyun deneyimleriyle ve böylesine çarpıcı karakterlerle sık karşılaşmıyoruz.

Speed Battle, kulvarlardan oluşan üç boyutlu bir koşu oyunu, ama bir sonsuz koşu oyunu değil. Bitiş çizgisine doğru bir atak yaptığında, kulvar değiştirecek, engelleri aşacak ve hızlanmak için hamle yaparken madeni paraları toplayacaksın. Tüm bunları yaparken amacın gerçek dünyadaki rakiplerini geride bırakmak. Kolaylıkla oynanan bir oyun olsa da  Speed Battle’da keşfedilecek çok şey var.

“Yarışlarda farklı karakterlerle oyna stratejilerini işe yarayıp yaramayacağını görmeyi merakla bekliyorum. İnsanları sıralamalarda yükseldikçe ve karşılaştıkları zorluklar artıkça daha rekabetçi olup olmayacaklarını da…” diyor  oyunun geliştiricisi olan Hardlight stüdyo şefi Chris Southall.

Oyunda her biri kendine özgü koşu tekniklerine sahip, Tails, Knuckles, Amy Rose, E-123 Omega ve Shadow gibi toplam 15 etkileyici karakter var. Mesela Sonic çok hızlı koşabiliyor ama pek güçlü değil, Omega ise kuvvetli ve yavaş. Bazıları yepyeni, bazıları da serinin hayranlarına tanıdık gelecek 12 adet özgün ve zikzaklı parkur boyunca aksiyon katlanarak artıyor.

“Birkaç ay önce, ekip arkadaşlarımızın oyunu oynama amaçlarının sadece yaptıkları işi test etmek olmadığını fark ettim,” diyor Southall. “Oyunu eğlenmek için oynuyorlardı.”

Heyecan ve aksiyonu şaşırtıcı şekilde yoğun bir oyun deneyimiyle harmanlayan Sonic Forces’ın hem eski hem de yeni Sonic hayranlarını yarış pistine çekeceğine şüphe yok.

 

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunu Sonic Forces: Speed Battle