e
sv

Haftanın Mobil Oyunu: SteamWorld Heist

609 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uzayda çıkılan bir keşfe robotlar katıp, bir tutam da kovboy filmi eklersek ne olur? SteamWorld Heist gibi harika bir oyun ortaya çıkar.

Oyunda su, hazine ve cesur yoldaşlar arayan bir grup robot kovboyu kontrol ediyorsun. Her bölümde keşfedebileceğin düşmanlarla karşılaşacak, şanslıysan pek çok hurda bularak bunlardan faydalı malzemeler elde edeceksin. SteamWorld Heist’in özgün görsel stili, ilginç bir şekilde müziklerine uyum sağlıyor. Akustik gitar sesinin uzayda geçen bir maceraya yakışabileceğini tahmin edemezdik.

Strateji oyunlarından hoşlanıyorsan, SteamWorld Heist’ta hiç zorluk çekmeyeceksin.Dövüşler sıra tabanlı olarak gerçekleşiyor, düşman birimleri yaptığın her hareketin ardından tepki veriyor. Dikkatlice plan yapman, dövüşler arasında favori kahramanlarını geliştirmen ve karakterinin özel yeteneklerinden en uygun anlarda faydalanman gerek.Doğru silahlar ve eşyaları kuşanırsan, hayatta kalma şansın artar.

SteamWorld Heist’in akılda kalmasını sağlayan yönü ise ince detayları. Kısa sürede mermileri zeminden, tavandan ve duvarlardan sektirerek ölümcül atışlar yapmayı öğreneceksin. İyi hedef alırsan düşmanın başındaki şapkayı bile vurup düşürebilir ve giysi koleksiyonuna katabilirsin. Esprili diyaloglar ve ziyaret ettiğin barda karşına çıkabilecek sürpriz konserler gibi detaylar da bu büyüleyici mekanik dünyaya renk katıyor.

Son olarak bir tüyo verelim: Oyunun başlarında düşmanlarına karşı bir avantaj elde etmek istersen, bulabildiğin herhangi bir dürbünlü silahı kullan. Yüzeylerden sektirerek düşmanını vurabileceği atışlar böylece daha kolay olacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunu: SteamWorld Heist