e
sv

Haftanın Mobil Oyunu:Rings. Arcade

536 Okunma

Bir halka, ardından bir halka daha. Tüh, fazla oldu. Üstelik şu son halka yanlış renkte. Neyse, bu sorunu çözebiliriz. Ne de olsa halkaların ustası olduk. Rings, son derece gergin bir oyun. Bu bulmaca oyununda her hareketinin bedeli var ve kaderin kendi elinde. Bu yüzden hata yapmasan, iyi olur. Tek bir yanlış hamleyle bile oyun sona erebilir. Ama risk alıp başarılı olursan, ek süre kazanacaksın.

Oyundaki amacın çok basit: aynı renkteki en az üç halkayı eşleştirerek oyun ekranından yok edecek ve puan kazanacaksın. Üç satır ve üç sütundan oluşan oyun ekranındaki her boşluk, en fazla üç halkayı taşıyabiliyor. İşin sırrı biri küçük, diğeri orta boy ve sonuncusuda büyük olan bu halkaları doğru şekilde bir araya getirmekte saklı. Yatay, dikey veya çapraz sıralanan, aynı renkteki en az üç halka ile doğru bir eşleştirme yapabilirsin. Ya da tek noktada aynı renkten üç halkayı bir araya getirebilirsin. Esas sorun, her zaman eline tek halkanın geçmemesi. Üstelik grup halinde gelen halkaların çoğu, planlarını bozacak.

Rings, hem birkaç hamle sonrasını düşünmeyi hemde duruma göre ani tepkiler vermeni gerektiren bir bulmaca oyunu. Başarısızlık ve zafer arasında ince bir çizgi var. Şanssızlıktan yakındığın anlarda, mutluluktan havalara uçtuğun dakikalar da yaşayacaksın, ama her seferinde bu oyunu bir kez daha oynamak isteyeceksin.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunu:Rings. Arcade