e
sv

HTC One X+ ile İlgili Teknik Detaylar Paylaşıldı

522 Okunma

 

HTC amiral gemisi konumunda yer alan telefonu One X için teknik detayların daha üst seviyeye taşınacağı yeni bir versiyonu hakkında çalışmalar yaptığı uzun zamandır gündemde yer almakta. Kısa süre önce davetiyelerinde dağıtıldığı etkinlikte lansmanını gerçekleştireceği modeller arasında muhtemelen bu telefonda yer alacak.

Daha önceki kimi haberlerimizde telefon ile ilgili iddia edilen bazı teknik detayları paylaşmıştık. Bir XDA geliştiricisinin Twitter üzerinden paylaştığı bu detayların haberimize konu olmasının sebebi ise yazılımın yanı sıra donanım kısmında tüm detayların ayrıntılı olarak belirtilmesi.

Telefon 134 x 70 mm boyutlarında, 9.3mm kalınlığında ve 129 gram ağırlığında. 4.7 inç genişliğinde 1280 x 820 piksel çözünürlüğünde Süper LCD II ekrana sahip telefon Android 4.1 Jelly Bean ve Sense 4.5 ile çalışacak. 1.6GHz hızında çalışan dört çekirdekli Tegra 3+AP37 işlemci ve 1GB RAM telefonun gücünü oluştururken işlemci tek çekirdekte 1.7GHz hızına ulaşabiliyor. 32GB dahili hafızanın yanında telefon 1800mAh pil gücüne sahip.Sunulan pil gücü ve microSD kart desteğinin olmaması kullanıcılardan eleştiri alabilir.

HTC One X+ 19 Eylül’de yeni modellerle birlikte kullanıcılara sunulacak. Yılın üçüncü çeyreğini sesiz geçiren şirket üst seviye modellerini yılın son bölümüne bırakmış. Yukarıda teknik detaylarını paylaştığımız modelin yanı sıra 19 Eylül’de gerçekleşecek etkinliğin en dikkat çekici cihazı 5inç büyüklüğünde yeni bir model olabilir. Yeni nesil bir işlemci ve geniş bir ekran şimdiden büyük bir heyecan yaratmış durumda. Andorid ile çalışacak yeni bir tabletin yanında şirket Windows Phone 8 ile çalışacak kimi modeller duyurmayı da planlıyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

HTC One X+ ile İlgili Teknik Detaylar Paylaşıldı