e
sv

iOS 6 19 Eylül’de yayınlanacak

365 Okunma

 

2 Eylül tarihinde yapılan Apple’ın iPhone tanıtım etkinliklerinde heyecanla beklenen iPhone 5 kadar, Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 6′da büyük bir merakla bekleniyordu. Etkinlikte Apple‘ın yeni işletim sisteminin ne zaman yayınlanacağı ve bu işletim sisteminin hangi cihazlara yüklenebileceği ile ilgili detaylar belli oldu.

 

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5 ile birlikte aynı zamanda sunulacak olan iOS 6 işletim sisteminin çıkış tarihi bir hafta sonra 19 Eylül 2012 tarihinde olacağı açıklandı. Güncelleme Apple‘ın akıllı telefon ve tabletlerinden  iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, yeni iPad, iPad 2 ve iPod Touch modelleri için yayınlanacak ancak ve iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPad 2 sunulacak olan iOS işletim sisteminin tüm özelliklerinden yararlanamayacaklar.

iOS 6 işletim sistemininde bir önceki iOS mobil işletim sistemine göre 200′den fazla özelliğin geleceği belirtildi. Bunlardan bazılarına bakacak olursak eğer; Yeni Harita uygulaması, Facebook entegrasyonu, Passbook, “Rahatsız Etme” butonu, iCloud sekmeleri,  hücresel veri üzerinden FaceTime, geliştirilmiş bildirim Merkezi olarak sayılabilir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

iOS 6 19 Eylül’de yayınlanacak