e
sv

Kod Adı K.O.Z. Film eleştirisi

627 Okunma

Film “Maskeler Düşüyor” sloganıyla 13 Şubat 2015’te vizyona girdi. Son yılların en çok konuşulan konusu olan ‘Paralel Yapı’yı işliyor. Devletin içinde kök salmaya çalışan yapının kendi emirlerine uyma teklifini reddeden bir parti liderinin suikastinden, yargıdaki davalara müdahaleyerine kadar bir çok konuya değiniyor. Anlatımı biraz abartılı olsada cesur bir film. Filmi izlerken ‘Kurtlar Vadisi’ havasını hissedeceksiniz. (Puan:7/10)

kod-adi-koz1

Özet & detaylar

Film, yargı ve polis teşkilatlarındaki yapılanmaları, MİT’ten basına yansıyanları, istihbarat şefinin ifade vermek için çağrılmasını, Gezi olaylarını, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının hedeflerini; yani kısacası Türk siyasi tarihinin yakın geçmişte yaşadığı ve halen içinde bulunduğu siyasal ve toplumsal süreçleri işliyor. Ülkenin yakın tarihinde yaşanan olaylara, henüz dumanı üzerindeyken yaklaşmayı hedefleyen Kod Adı K.O.Z.: Maskeler Düşüyor, içeriğindeki gündem maddeleriyle de adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Yapımcı Uğur Yalçınkaya’nın ifadesine göre ise film; “devlet düşmanlarının iç yüzünün ortaya çıkarmayı amaçlıyor”. Filmin yönetmenliğini Celal Çimen üstlenirken, kadroda Orhan Kılıç, Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Cem Kurtoğlu, Remzi Evren ve Hakan Ural gibi önemli isimler yer alıyor.

Kaynak

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kod Adı K.O.Z. Film eleştirisi