e
sv

Mandalina bir çok derde deva !

481 Okunma

Kanada’da bir araştırma yapıldı ve sonuçları oldukça ilginçti.. Western Ontario Üniversitesi tarafından yapılan bu araştırmaya göre günlük hayatta genellikle sık tükettiğimiz ve bir çok insanın sevdiği mandalinalar bir çok derde deva.. Öyle ki bu dertlere deva olması için günlük 1 tane mandalina yememiz bile yetiyor…

Yapılan bu mandalina araştırmasında iki adet denek hayvanı kullanıldı. Bu hayvanlara mandalinalar su olarak verildi. Yani deneklerin içtikleri sulara mandalina ilave edildi. Deney tam olarak 30 gün sürdü.

Mandalinalı su içen hayvan deney sonrasında oldukça daha iyi durumdaydı. Normal su içen hayvan ise klasik şekilde hayatına devam etti. Yani herhangi bir değişiklik gözlenmedi..

Deneyde ortaya çıkan sonuçlardan bir tanesi de mandalinalı suyu içen denek hayvanının yanlış beslenme sonucu bölünen ve zarar gören hücrelerinin bir çoğunun yenilenmiş olmasıydı. Araştırmacılar bu durumu mandalinanın içinde bulunan Nobiletin isimli pigmente bağladı.

Sadece hücre yenilenmesi gözlenmedi. Ayrıca mandalinanın diyabete iyi geldiği de öğrenildi. Bunun yanı sıra yine mandalinalar kalbe giden damarları da temizliyor..

Doktorların önerisi ise günlük 2-3 mandalina tüketimi yapmak..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mandalina bir çok derde deva !