e
sv

Merakla beklenen telefon; İphone 5

650 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Aylar süren dedikodular, şehir efsaneleri son buluyor. iPhone 5 çok kısa bir süre sonra satışta…

Apple’ın yeni nesil telefonu Iphone 5, inanılmaz bir taleple karşı karşıya. Daha şimdiden satışa çıkacağı günü iple çeken milyonlarca müşteriye sahip! Hakkında dedikoduların bitmek tükenmek bilmediği Iphone 5 ile ilgili www.uzmanyazar.com olarak biraz bilgi sahibi olalım istedik. Hayatımızı son derece kolaylaştıran, uygulamaları ile sadece sosyal medyanın değil, sosyal hayatımızın da kurallarını değiştiren Iphone serisinde bu yeni modelde bakalım ne gibi değişiklikler var…

Daha uzun bir ekran

Eylül ayının sonuna doğru satışa sunulması beklenen Iphone 5′te en dikkat çekici değişikliğin ekran boyutunda olduğu düşünülüyor. Tek el ile rahat kullanım sağlaması açısından, telefon ekranının uzunluğu artırılmış. Böylece hem uygulama ikonları daha geniş ekranda çok daha kolay görünebilecek hem de oyunlar ve geniş ekran gerektiren uygulamalar çok daha rahat kullanılacak. İşte, Iphone 5 ekranına dair kısa bir video…

Yeni işletim sistemi, daha güçlü bir batarya, 3D kamera

Apple, yeni telefonunda çok büyük bir ihtimalle Iphone ve iPad için birkaç ay önce geliştirdiği işletim sistemi iOS 6′yı kullanıyor olacak. 12 Eylül 2012′de tanıtılması beklenen yeni Iphone 5′in çok daha uzun bir ömre sahip batarya ile satışa sunulması, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını 3D ( 3 boyutlu ) kamera sayesinde oluşturabileceği iddia ediliyor. Merakla beklenen bu süper telefonun arka panelinin alüminyum ve cam kaplama olacağı da öne sürülen diğer iddialar. Ayrıca Apple’ın yeni Iphone’da ‘kablosuz şarj’ özelliğini kullanabileceği de düşünülüyor.

Dedikodular, dedikodular…

Iphone ve iPad’lerden alışın olduğumuz giriş düğmesinin yeni Iphone 5′lerde fiziksel olarak yer almayabileceği, dokunmatik ekranda sanal olarak görüleceği ve kullanılacağı da dedikodular arasında. Kulaklık girişinin de üst bölümden, telefonun alt kısmına geçeceği söyleniyor. Iphone’un dış kasasının sadece siyah ve beyaz renklerle sınırlandırılmayabileceği, farklı renklere de yer verilebileceği de kulaktan kulağa dolaşıyor. Telefonun kalınlığının sadece 7,6 mm olacağı, bellek boyutlarının yine 16,32,64 GB olmak üzere üç tipten oluşacağı da tahmin ediliyor.

Resmi tanıtımı bekliyoruz…

Iphone 5′in temassız ödemelerde bir kredi kartı gibi kullanılabilme özelliğinin olabileceği, diğer Iphone 5′ler ile dosya paylaşımı yapabileceği de öngörüler arasında. Şimdi merakla bu yeni nesil telefonun Apple cephesinden yapılacak resmi tanıtımını bekliyor olacağız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Merakla beklenen telefon; İphone 5