e
sv

Nokia Lumia 510 görüntülendi

412 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

Uzun yıllardan beri cep telefonu sektöründeki başarılı çalışmaları ile sektörün öncü markalarından biri olan Nokia, son dönemlerde akıllı cep telefonu segmentinin hızlı yükselişine pekte ayak uyduramayarak sıkıntılı dönemler geçirdi. Zor günlerini atlatmaya çalışan Nokia, piyasada bulunan ve her geçen gün ortaya çıkan farklı üretici şirketler ile de mücadele etmek durumunda.

Akıllı cep telefonu pazarına yeni ürünler sunmayı da ihmal etmeyen Nokia, Lumia serisi akıllılarını geliştirmeye devam ediyor. Son dönemde Microsoft‘ un geliştirmiş olduğı Windows 8 işletim sistemi üzerinde çalışan modeller üreten şirketin yeni akıllılarından biri de Lumia 510.

Temmuz ayından beri gündemde olan ve şu güne kadar Nokia tarafından resmi bilgisi gelmeyen cihaza ait görüntülerin ortaya çıktığı belirlendi. Çin‘de görüntülenen Nokia Lumia 510 giriş seviye sınıfına dahil bir cihaz olarak tanımlanıyor. İçinde bulunduğumuz yılın sonlarına doğru Çin‘ de satışa sunulması planlanan yeni model akıllı cep telefonunun önümüzdeki yılın ilk ayları içerisinde diğer ülkelerde de dağıtımına ve satışına başlanacağı belirtiliyor.

Cihazın teknik detaylarına göz atacak olursak;

4″ büyüklüğündeWVGA çözünürlükte dokunmatik ekrana sahip olacak olan Lumia 510‘ nun, Windows 7.8 işletim sistemi üzerinde çalışacağı belirtiliyor. Gücünü 800Mhz saat hızında çalışan işlemciden alması beklenen cihazda 256 MB sistem belleği yer alacak. Cihaz aynı zamanda arka yüzünde 5MP kamera barındıracak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nokia Lumia 510 görüntülendi