e
sv

Samsung Galaxy S III Genel Bakış ve Kullanım Tecrübesi

529 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Arkadaşlar; ben de yaklaşık 1 aydır cihazı kullananan bir kullanıcı olarak ,naçizane fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
Özellikle olumlu ve olumsuz yorumlarla kafası karışan, cihazı alıp almamakta kararsız olan kafası karışık arkadaşların işine yarayabilir.
Daha önceleri Nokia N90, N93, N95, N96, iPhone 3G, HTC HD2 ve iPhone 4 kullandım. Şu an eşimin iPhone 4 ü var. Stock rom kullanıyorum ve root etmedim.

1) Kasa: Birçok arkadaşın da bahsettiği gibi, elinize aldığınızda sanki düşüp kırılacakmış hissi veriyor.
Hafifliği bence çok olumlu bir özellik. Ancak ben aldığım andan itibaren, kırılma vs gibi olumsuzluklar açısından hardcase kılıf ve ekran koruyucu film ile kullanıyorum. Şu ana kadar çizik,çatlak ..vs olmadı.
Bir kez araba koltuğundan yere düştü, ama herhangi bir hasar oluşmadı., Tek elle kullanım konusunda biraz beni zorluyor. İnternet ve oyunlarda iki elle kullanıyorum.

2) Ekran parlaklığı bence yeterli. Zaten aşırı parlaklıkta gözler çok daha fazla yoruluyor. Ancak güneş altında görünürlük bence iyi değil. Hele güneş gözlüğünüz varsa ekranı görmek imkansız gibi. iPhone 4 ile kıyaslayınca parlaklığın daha düşük olduğunu gördüm. Ancak benim için ekranın büyük olması, parlak olmasından daha önemli.

3) Hız konusunda herhangi bir şikayetim yok. Arkadaşların bahsettiği , özellikle ana
ekrana dönülünce olan kasılmalar bende de oluyor. Ancak dial up internet kullandığımız zamanlarda bir sayfanın açılması için 3-5 dk. beklediğimiz zamanları düşününce beni rahatsız etmiyor Çok kasılmaya başlarsa cihazı yeniden başlatıyorum. Sorun ortadan kalkıyor.

4) Ahize sesi bence gayet net. Parazit azaltmayı kapatınca hiçbir sorun yaşamadım. Ancak şebekeden mi bilmiyorum (Vodafone kullanıyorum), çok sık olmasa da eski telefonuma göre daha fazla görüşme kesilmesi oluyor

5) Uygulamalar konusunda sıkıntı yok, iOS için olan uygulamaların çoğu zaten androidde mevcut. Ancak bazı uyumsuzluk problemleri can sıkabiliyor. En çok da adikusun online okey oyununu özlüyorum. Sırf bu yüzden eşimin iPhone 4 ü nü bazen işgal ediyorum

6) Wi-fi çekim gücü bence gayet iyi. Bildirim çubuğunda 1-2 çizgi bile olsa internet hızı çok iyi. Çizgilere çok takılmamak lazım.Bir de dikkatimi çeken şey, cihazın arka kapağını ellemeyince çekim gücü artıyor (Yanlardan tutarak veya masaüstüne ,koyunca)

7) Şarj konusu bence gayet iyi. İşyerimde internet olmadığı için sık sık internet kullanıyorum. Yoğun telefon görüşmesi ve bazen oyun vs uygulamalarla 1 günü rahat çıkarıyorum. Ancak son güncelleme sonrası şarj daha az gidiyor.

8) S Voice bana kullanışlı geldi. Bazen anlamasa da birini arayacağımda , bazı uygulamaları açacağımda çok rahat kullanıyorum. (Siri kullanmadım, karşılaştıramayacağım)

9)Kamerası bence yerden yere vurulacak kadar kötü değil. Özellikle dış mekan ve gün ışığı foto çekimleri mükemmele yakın . İç mekan ve ışıksız ortamlarda vasatı aşamıyor. Nokia N95 ve N 82 ile çektiğim foto kalitesine tabii ki yetişemiyor. Ancak video çekimleri gerçekten harika. Yanımda camcorder taşımaya gerek yok.
Netice olarak ; bence verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor. Hiçbir cihazın dört dörtlük olmadığını ve eksikliklerin de zamanla düzeltilerek daha iyi hale geleceğini düşündüğümüzde daha da mutlu edecektir bizi Samsung Galaxy S3 . Herkese iyi forumlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S III Genel Bakış ve Kullanım Tecrübesi