e
sv

Sony Akıllı Gözlük Geliyor

419 Okunma

Sony, Google’ın akıllı gözlüğüne karşı çıkardığı gözlüğünü tanıttı . Prototip durumda olan gözlük, Google Glass’ın aksine, tek kulağın yanına takılan küçük ekrandan değil, tam ekran gözlükten meydana geliyor . Kullanıcı bu gözlüklerden birisini taktığında etrafında farkedilmeksizin günlük hayatında kullanabiliyor.
Medyaya tanıtılan demoda, kullanıcı havaalanında SmartEyeglass’ı takarak, check-in kontuarlarını arıyor, gözlük de kullanıcıya ok işaretleri ile kontuarlara giden yolu en kısa şekilde tarif ediyor.
Gözlükte bununla birlikte gömülmüş kamera ve mikrofon da yer alıyor . Bu sayede gözlük üzerinden fotoğraf ve video çekmek mümkün . Bununla birlikte artırılmış gerçeklik uygulamalarını çalıştırabiliyor. Gözlük Android telefonlarla uygun çalışıyor ve birçok veriyi de telefondan alıyor. Gelen aramaları cevaplamak ve mesajlara bakmakda oldukça kolay olacağı söyleniyor.
Sony, yakında gözlüğün SDK’sını (Software Development Kit) yayınlayacağını da duyurdu . Bu da yazılımcıların onun için sayısız uygulama üretebilmesi manasına geliyor olacak . Sony gözlüğün satış tarihini netleştirmedi ancak bu sene çıkması muhtemel olarak görünüyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sony Akıllı Gözlük Geliyor