e
sv

THE LAST KİNGDOM 3. SEZON ONAYINI ALDI

1188 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

BBC yayınlarından birisi olan The Last Kingdom tarihi bir kurguyu ekranlara yansıtıyor. Çıkış noktası olarak Game of Thrones için rakip düşünülmüştü. Kanalın gösterime başladığı 2015 yılının Ekim ayından beri sayısız kıyaslanmaya sahne olduğunu söylemek mümkün. Tabi ki tarihsel drama dizisinden GoT efsanesi kadar başarılı bir görsel şölen beklemiyordu. Ancak bir nevi Game of Thrones ile yarışacak kadar başarılı görsel sahneler izleyicinin hoşuna gitti.

İzlenme oranları artarken dizinin reytingleri yükselmeye başladı. Böylelikle oyuncu kadrosu genişledikçe daha fazla sevilen karakterin izleyiciye aks ettiği görüldü. BBC ise bu sefer sezon onayını duyurmadan evvel farklı bir noktadan vuruldu. Artık birçok açık ya da sızıntı ile sezon onayları veya iptal haberleri kamuoyuna duyurulmak zorunda kalıyor. Bunlardan birisi ise dizinin şirketlerinden birisi olan KVH Casting tarafından yapıldı. Cast ajansının açtığı yeni iş alanı The Last Kingdom 3 yeni oyuncularını ilişkilendirdiği bir bilgilendirmeyi kapsıyordu. 11 Eylül 2017 itibariyle başlayacak olan oyuncu seçimleri ise Londra ve Budapeşte’de yapılacak iki ayaktan oluşuyordu.

Bu haberin gerçeği yansıtmadığını düşünen çok fazla eleştirmen olmasına rağmen BBC daha fazla beklemedi ve The Last Kingdom 3.sezon onayını aldı duyurusunu yayınladı. Şu sıralar ise oyuncuların seçimleri tamamlanarak bize sunacakları bölümlerin çekimleri için düğmeye bastılar. İngiltere’nin 9.yüzyıl itibariyle içerisinde bulunduğu süreci aktarmasıyla Avrupa’da büyük bir ilgi görmeyi başardı. Şu an için gerek yeni sezon sürprizleri gerekse eklenecek sıfır yüzler merak ediliyor.

 

THE LAST KİNGDOM 3. SEZON PRÖMİYERİ

The Last Kingdom 3.sezonu için geri sayım henüz başlamadı. Üretim aşamasıyla beraber dizinin 2018 yılının ortalarında yayınlanabileceği düşünülüyor. Bunun haricinde ise The Last Kingdom 3.sezon bölümleri için net ipucu sunulmaması için ciddi bir çalışmanın sürdüğü aşikâr. Çünkü yapılan oyuncu seçmesiyle birlikte dizinin sezon onayı BBC’den önce duyurulmuş oldu.

Bildiğiniz gibi emsalleri gibi tekrardan bir roman uyarlamasıyla karşılaşıyoruz. Bernard Cornwell tarafından kaleme alınarak The Saxon Stories ismiyle sükse yapan kitabın TV uyarlaması olarak biliniyor. Tabi ki RTS ödülünü kazanmayı başarmış olup BAFTA adaylığıyla tüm dünyaya kendini kanıtlayan geliştiricisinin hakkını yememek gerekiyor. Müthiş çalışmasını izleme şansına eriştiğimiz Stephen Butchard seyir zevki yüksek bir tarihsel drama sunduğunun fazlasıyla farkında.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

THE LAST KİNGDOM 3. SEZON ONAYINI ALDI