Kapat

toshiba satellite l750-1ml notebook inceleme !

Anasayfa
Donanım İnceleme toshiba satellite l750-1ml notebook inceleme !

 

Son yıllarda kalitesinden ödün verdiği konusunda eleştirilen Toshiba, Satellite l750-1ml modeli ile kullanıcılarına geniş imkanlar sunuyor. Yaklaşık 1 aydır kullandığım bu laptopu değerlendirmeye almak istedik.

Öncelikle özelliklerini sıralayacak olursak;

Toshiba Satellite L750-1ML Intel Core i7 Notebook


İşlemci


İşletim sistemi
Tasarım Rengi
Sistem belleği

Sabit disk
DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsü

Ekran

Ekran bağdaştırıcısı


Dahili görüntü modları
Maks. harici görüntü modları

Arabirimler
Genişleme
Kablosuz iletişim
Kablolu iletişim
Ses sistemi

Klavye

İşaret aygıtı
Pil
*pil süresi test koşullarında hesaplanmıştır, değerler çalışma koşullarına bağlı olarak değişebilir.
AC adaptör

Boyutlar
Garanti
Birlikte gelen donanım
Birlikte verilen yazılım
Toshiba EasyMedia

Güvenlik özellikleri


İlave özellikler


           Yukarıda da gördüğümüz gibi geniş bir özellikler yumağı halinde olan bu laptop aldığımda gayet hızlı ve seri işlemleriyle beni etkiledi. Kullanımı gayet rahat, tuş takımı kullanışlı gibi gözükmesede performansı hiçde yabana atılacak gibi değil.
           Ayrıca üzerindeki i7 işlemci gerçekten adının hakkını verir türden. Oyunlardaki performansı gayet iyi, led ekranı görüntüleri çok ileri bir seviyede izleme imkanı sunuyor. Çift katmanlı DVD-RW ile, 3 adet usb girişi Ki bunlardan biri 3,0 destekli, HDMI çıkışı, bir laptop için iyi sayılabilecek sesi ile cezbetmeye devam ediyor.
         Tabi herşey isteğe göre ama ben tamamen keyfi bir durumla 4 gb olan Ram belleğini 8 Gb çıkardım ki bu performansındaki artışı bi anda gözler önüne seren türden bir değişim oldu benim için. Ofis ortamında olduğum için aşırı bir zorlanmaya tabi tutamadığım bu laptopta tüm uygulamalarımı açıp deneyim dizinini etkinleştirdiğimde işlemci kullanımının %70 lere bile çıkmadığını gördüm. Ki buda benim için yeterli bir performans.
        Kasası sağlam, gayette şık bir görünümü var. Görüşmelerde kullandığım kamerası ise gayet işe yarar bir performans sergiliyor. Batarya durumuda gayet iyi tam dolu halde 4 saate yakın bir kullanım süresi sunuyor. Tabi yeni olduğu için de bu kadar uzun süre dayanıyor olabilir. İlerleyen günlerde göreceğiz son durumu 🙂
          Şimdilik söyleyebileceklerim bukadar, umarım bu laptopu almayı düşünen arkadaşlar için bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.

“toshiba satellite l750-1ml notebook inceleme !” üzerine 7 yorum

  1. Gökhan says:
  2. şafak says:
  3. Aybars says:
  4. ibrahim says:
    • Hasip says:
      • ahmet oral says:
  5. Gökhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir