e
sv

Toys R Us’dan Çocuklara Özel Tablet !

474 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Son yıllarda dünya genelinde tablet kullanımının yaygınlaştığı bilinen bir gerçek ve gün geçtikçe bu alanda önemli bir rekabet yaşanıyor.

Oyuncak sektöründe dünyanın önde gelen markalarından biri olan Toys R Us’da çocuklara özel geliştirdiği tablet ile bu alana merhaba dedi. Tabi üretilen tablet oyuncak firmasından gelince daha çok kimlere yönelik olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz.

Tabeo isimli tablet 1GHz hızında çalışan tek çekirdekli ARM Cortex A8 işlemci ve 1GB sistem belleğine sahip. 7inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüğünde TFT LCD ekrana sahip olan tablet 4GB dahili hafızanın yanı sıra microSD kart desteği de sunmakta. Android 4.0 ICS ile çalışan tablet HDMI portu, USB 2.0 ve ön kamera özelliklerini de barındırıyor.

Tabeo önceden yüklenmiş bir çok oyun, uygulama ve kitaba sahip. Bunun yanında yine çocuklarla için eğlenceli ve faydalı 6 bin uygulama Tabeo Store adlı uygulama mağazasında bir araya getirilmiş. Wi-Fi bağlantısına olanak sağlayan tablet Ekim ayı içerisinde ilk olarak Amerika’da Toys R Us mağazalarında raflarda yerini alacak. 150$ fiyatında olan tabletin diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı noktasında net bir bilgi yok.

Çocuk gelişimi için faydalı olduğuna inandığım bu tabletin suya, toza ve şoka karşı dayanıklı olmasını beklerdim. Malum çocuklar noktasında en önemli sıkıntıların başında bunlar geliyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Toys R Us’dan Çocuklara Özel Tablet !