e
sv

Tp-Link TD-W8961N Modem Özellikleri

2018 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tp-Link firması tarafından üretilen ve şu an nerdeyse birçok online alışveriş sitesinde çok satanlar listesinde bulunan bu modemin sizler için bazı özelliklerini anlatmaya çalışacağım. Günümüzde artık akıllı telefonların internet bağımlılığı aşırı derece arttığı için bu cihaz aynı anda birçok cihazın isteklerine yanıt verebilecek bir sisteme sahip.

Cihaz internet için Adsl ve Adsl 2 modlarında çalışabiliyor. Fiber desteği bulunmuyor. Cihazı evimizde veya işyerimizde N bandında çalışan yani 300 Mbps hızında çalışan cihazlarla eşleştirerek Access Point olarak kullanabiliyoruz. Cihaz üzerinde ki 4 port 100 Mbps hızında çalışıyor ve ülkemizdeki düşük internet hızları düşünüldüğünde bu aşamada yeterli. Ancak işyerinizde Güvenlik kamerası veya Nas Server sistemi gibi ağ üzerinden kopyalama işlemleri yapılıyorsa bu 100 Mbps size yetmeyebilecektir. Cihaz yukardada belirttiğim üzerine N bandında ve geriye yönelik olarak b/g/n bandında çalışabiliyor. Cihazımızın 4 portunu farklı olarak VLAN sistemiyle yapılandırabiliyor ve modemdeki router özelliği sayesinde her porta internet atayabiliyoruz. Böylece Tp-Link TD-W8961N modemimizin Router özelliği olduğunuda öğrenmiş oldunuz 🙂 Sonuç olarak kısaca toparlayacak olursa. Tp-Link TD-W8961N 300Mbps kablosuz ağ hızına sahip, dahili 4 portlu, access point ve router özellikli bir cihazdır.

Cihazın güvenlik özelliklerinden bahsedecek olursak, modem şu an piyasadaki şifreleme türlerinin tamamını yani WEP, WPA, WPA2 PSK şifreleme sistemlerini destekliyor. Cihaz üzerinde bulunan QSS butonuyla tek tuşla WPA2 şifreleme yöntemiyle ağ kurulumu yapabilirsiniz.

Tp-Link TD-W8961N üzerinde dahili olarak 2 adet 5 dbi çıkışlı anten bulunuyor. Cihaz kendi güvenliğini ve ağ güvenliğini Nat Firewall ve SPI Firewall ile sağlıyor. Bunu kısaca özetleyecek olursak; birbirinden bağımsız kullanıcı profilleri diyebiliriz. Çocuğunuzun bilgisayarına kontrollü internet vermek için SPI profili sayesinde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Cihaz şuan piyasadaki en iyi fiyat/performans ürünlerinden birisi olarak gösterilebilir. Şu an piyasada yaklaşık fiyatı 60-80 TL arasında gezmektedir. Konu altından veya forum sayfalarımızdan bu cihaz ile ilgili fikirlerinizi ve yorumlarınızı yapabilirsiniz.

MODEMİN KURULUM KONUSUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

TP-LINK TD-W8961N

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • cavit
  6 sene önce

  NASIL ACCES POİNT OLARAK KULLANACAĞIZ BİLGİ VERİRMİSİNİZ.TEŞŞEKÜRLER

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Tp-Link TD-W8961N Modem Özellikleri