e
sv

Twitter Nedir ?

1123 Okunma

Twitter, günden güne büyüyen bir sosyal paylaşım platformudur. Ücretsiz ve kolay kullanıma sahip bir projedir. Projenin temel mantığı 140 karakter kullanarak kısa kısa paylaşımlar yapmaktır. Bu paylaşımlar sadece fotoğraf veya video olarak değil tamamen cümle, özlü söz, fikir, proje, beyan gibi bir çok şekilde yapılabilir. Twitter bu durum için kesinlikle kısıtlama koymamıştır. Bu sayede özgürce 140 karakterlik mesajlar gönderebilirsiniz.

Her türlü mobil yazılım desteğine sahip bir site olan twitter aynı zamanda blog ve forumları öldüren sistemlerden bir tanesidir. Dünyada oldukça yaygın bir platform olmasına rağmen ülkemizde özellikle 2013 yılında rağbet görmeye başlamıştır. Kullanım olarak facebook gibi platformlardan daha sade olması insanları Twitter kullanımına doğru itmektedir. Fakat bu kullanıcıların bir çoğuda belirli bir kafa yapısını oluşturmaktadır. Çünkü sosyallik bakımından Twitter kullanıcısı Facebook kullanıcısına ağır basar.

Gündemi takip etmek, gündem oluşturmak için Twitter kullanılırken, oyunlarda zaman geçirmek, resim video paylaşmak, izlemek ve vakit geçirmek için facebook kullanılır. Buda sizlerin seçeceği bir tercih meselesidir.

Gözüken net bir şey vardır ki Twitter 140 karakter dışına çıkmadan sosyal platform olmayı çok iyi başarabilmektedir. Ve günden güne gelişmesi ile farkını ortaya koymak istemektedir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Twitter Nedir ?