e
sv

WordPress Nedir ?

416 Okunma
avatar

Yasin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Günümüzde bir çok internet sitesinin alt yapısını oluşturan ve kullanım kolaylığı sağlayan açık kaynak kodlu ve sürekli geliştirilen ücretsiz bir sistemdir. İlk olarak sadece blog yazarları için çıkartılan wordpress daha sonra bir çok alanda kullanılmaya başlanmış ve bu alanlar sınır tanımaksızın günümüzde sınırsıza ulaşmıştır. Yani bir blog sisteminin geldiği son nokta forum kodlamasına kadar gelmiştir. Örnek olarak dillendirmek gerekirse wordpress şuanda bazı siyasi partilerin resmi sitelerinde, sanatçı sitelerinde, video sitelerinde hatta forum sitelerinde dahi kullanılmaya başlanmıştır.

WordPress bir çok bilişim dünyasının içindeki insan için önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu sektöre giriş yapan bir çok kişinin ilk adımı wordpress ile olmuştur. Aynı zamanda blog dünyasının gelişmesindeki tek unsurda wordpress sisteminin kolaylığı ve sadeliği olmuştur. Şuanda blog sitelerinin %99’u wordpress kullanmaktadır.

 • WordPress’in en önemli özelliklerinden ve avantajlardan bir tanesi de tamamen ücretsiz olmasıdır.

Aynı zamanda wordpress şuan dünya üzerindeki hazır yazılımlar arasında en çok kaynağa sahip olan yazılımdır. Çünkü şuan milyonlara ulaşmış eklenti ve tema mevcuttur. Bu eklenti ve temaların geneli kullanıcılar tarafından yayınlanmaktadır ve tamamen yayınlayan kullanıcıların isteğine göre ücretli / ücretsiz şekilde sunulmasıdır.

 • WordPress seo açısından da bir çok ücretli / ücretsiz yazılımı geride bırakmış ve üst sıralarda yerini almıştır.

Sizde wordpress kullanmak isterseniz tr.wordpress.org adresinden Türkçe sürümünü yada wordpress.org adresinden İngilizce sürümünü indirebilirsiniz. Aynı zamanda bir çok dil desteği de mevcuttur.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

WordPress Nedir ?