Kapat

Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu!

Anasayfa
Otomobil Yerli otomobil şirketi kuruluyor! Detaylar belli oldu!

Yerli otomobil için şirket kuruluyor. Dünyaca ünlü danışmanlık firmasıyla anlaşmalar imzalandı ve İstanbul’da gizli bir ofis kuruldu.

Yerli otomobile yerli pil geliyor!

Geçtiğimiz aylarda yerli otomobili üretecek ”Babayiğitler” açıklanmış ve süreç resmi olarak başlamıştı.Otomobili üretecek şirketin 2018’in ilk günlerinde kurulacağı açıklanmıştı. Şubat ayının ilk günlerinde de önemli detaylar ortaya çıktı.

Yerli otomobil şirketi Nisan ayı gelmeden kurulacak

Yerli otomobili üretecek 5 şirket arasında olan BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, geçtiğimiz günlerde katıldığı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkezi’nin düzenlediği 8. Türkiye İstişare toplantısında konuştu.

‘Otomotivde Vizyonumuz Made In Turkey’

Toplantıda yerli otomobil hakkında pek çok detay veren Ethem Sancak, yerli otomobili üretecek olan şirketin mart ayı bitmeden kurulacağını açıkladı. Kurulacak olan şirket, yerli otomobilin tasarlanması, üretilmesi ve satışı dahil tüm aşamalarını yönetecek.

İstanbul’da gizli ofis

Yerli otomobil için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Vestel, Turkcell, BMC, Karsan ve Anadolu Grubu tarafından görevlendirilen isimler, özel bir ofiste çalışmalarına başladı.İstanbul’da bulunan ofisin yeri ve detayları hakkında hiçbir bilgi verilmiyor. İstanbul’daki ofis hakkında bilinen tek şey ise her şirket ve kurumun bir temsilcisinin sıkı bir çalışma içerisinde olduğu.

Dünyaca ünlü danışmanlık firması

yerli otomobil danışmanlık firması

Dünyaca ünlü markalar için araç ve motor tasarımı yapan Türkiye, sadece üretimkonusunda değil, araç tasarımı konusunda da ilerleme kaydetmiş durumda. Dünya standartlarında bir araç üretme hedefi olan yeni şirket, bu hedefine daha da yaklaşmak için dünyaca ünlü bir danışmanlık firmasıyla anlaştı.

Boston Consulting adındaki danışmanlık firması ile imzalar atıldı ve çalışmalar başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir