e
sv

Youtube’ye Dakikada 100 Saat Video Yükleniyor.

524 Okunma

Dünyanın en büyük video sitesi youtube geçtiğimiz günlerde bazı istatistikleri paylaştı. Tahmin ettiğiniz üzerine dünyada youtube sitesinin karşısına çıkabilecek teknik kabiliyette başka bir site bulunmuyor. Youtube bu gücünü googleden alıyor.

2005 yılında kurulun youtube, 2006 yılında google tarafından 1.65 milyar dolara satın alındı. Asıl bilinmesi gereken noktalardan birisi bu satın alma işleminden sonra youtube kurucuları googlede çalışmaya başladılar.

Youtube’nin bazı istatistiklerinden bahsedecek olursak; günlük ortalama 1 milyar video izlenme sayısı bulunuyor. Bu izlenme sayılarına şimdilik mobil izlenmeler dahil edilmemiş. Bu sayılarında dahil edilmesi durumunda tahminimizce 5-6 milyar izlenme sayısını günlük yakalayacaktır diye düşünüyoruz.

Youtube’ye dakikada 100 saat uzunluğunda video yükleniyor. Kabaca söyleyecek olursak saatte 6.000 saat video yüklemesi yapılıyor. Bu değerlere göre 24 saat içersinde youtube’ye yüklenen video uzunluğu 144.000 saat yapıyor.

Her ne kaadar bizim ülkemizde Ttnet tarafından uygulanan upload kotası nedeniyle videoları gıdım gıdım yüklesekte dünyada durum bu şekilde değil. Bunun en basit örneğini yüklenen videoların sürelerinden anlayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Youtube’ye Dakikada 100 Saat Video Yükleniyor.