Unreal Version Çektirmek

Uzman Yazar 4 Eylül 2011 02:25

Unreal kurulu bir serverımız var.. Bu serverımız girişte her kullanıcıya version çeksin ve  istemediğimiz yanıtı verenler atılsın.. Bu konu forumlarda uzunca bir süre meşgul edilmişti.. Sonradan kendi cabalarımla buna bir çözüm buldum ve uzunca yıllar kullandım.. Bugün bunu sizlerle paylaşmaya karar verdim..
Öncelikle bu kodları en az Unreal3.2.6 ile çalıştırmanızı öneriyorum. Çünkü ben anlatımı ona göre yapıcam..

 
 cd src
 cd modules
 pico m_nick.c
 

komutları ile dosyamızı açtık aşağıdaki satırı buluyoruz…


 if (USE_BAN_VERSION && MyConnect(sptr)) sendto_one(sptr, ":IRC!IRC@%s PRIVMSG %s :1VERSION1", me.name, sptr->name);

aşağıda verdiğim kodları aynen altına ekliyorsunuz…


 sendto_one(sptr, ":ChanServ!IRC@%s PRIVMSG %s :1FINGER1", me.name, sptr->name);
 sendto_one(sptr, ":OperServ!IRC@%s PRIVMSG %s :1VERSION1", me.name, sptr->name);
 

Bu kodları ekledikten sonra  CTRL+X tuşlarına basıyoruz Y tuşuna basarak değişiklikleri kaydediyoruz…
 

cd
cd Unreal3.2
make

 

komutuyla sunucumuzu yeniden derliyoruz.. ./unreal rehash komutuyla sunucumuza rehash çekiyoruz.. Böylece girişte Version çektirme işlemi tamamdır… Şimdiye dek yaptığımız olay sunucumuza her bağlanan kişiye Chanserv ve OperServ tarafından ping ve version çektirdik.. Kişi sunucuya bağlandığı anda bu komutlara otomatik yanıt verecek. İstemediğimiz bir version veya finger yanıtı verirse otomatik olarak sunucumuzdan atılması için yapmamız gereken bir tane spam.conf dosyası oluşturmak. Bu dosyayı ana dizinde oluşturuyoruz..  unrealircd.conf dosyamızdan load ediyoruz.. Oluşturduğumuz spam.conf içersine aşağıda verdiğim gibi örnek reklam tipleri atabilirsiniz.. Spamfilter kodlarını istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Google üzerinden araştırma yaparak istediğiniz dökümanlara ulaşabilirsiniz..Aşağıda örnek spam.conf dosyası içeriğini görebilirsiniz..

 

spamfilter {
regex "^\x01VERSION \s*\x01$";
target private-notice;
ban-time "10m";
action gzline;
reason "0,4Bilgisayar(lar)ınızda bulunan bir virüs yüzünden sunucudan uzaklaştırıldınız..!";
};
spamfilter {
regex "Mynet Sohbet Kullanicisi";
target {  channel-notice; private-notice; };
action gline;
ban-time "15m";
reason "0,4Bilgisayar(lar)ınızda bulunan bir virüs yüzünden sunucudan uzaklaştırıldınız..!";
};

Yukarıda regex bölümüne ne yazarsanız ona göre yasaklama yapılır.. Örneğin o kısma Mirc yazarsanız sunucunuza hiçbir Mirc programı bağlanamaz.. Bağlanan otomatik olarak 15 dakika sunucudan atılır.. .

unreal finger çektirme unreal finger çektirmek unreal mirc kapatmak unreal mirc yasaklama unreal version çektirmek unreal version yasaklama unreal yasaklı finger unreal yasaklı version

Bir yanıt yazın

Yorumlar (2)

kaan kara Avatar

Selam güzel bir yazı. Bişi sormak istiyorum. Bunu yaptık. Versiyon cektirdik diyelim. Peki bazıları versiyonu siliyor. Yani cevap gelmiyor. Versiona cevap vermeyenleri atmak için ne yapmamız gerekir. Spam.conf da.

Uzman Avatar

Malesef bu sistem sadece verilen yanıtlara işlem yapar. Version cevabı istemediğimiz bir cevap geldiğinde işlem yapar. Eğer yanıt gelmezse malesef işlem yapılmaz.