Hosts Dosyası Kullanarak Yasaklı Sitelere Girme

Uzman Yazar 2 Nisan 2014 22:51

Son günlerde yapılan yasaklamalardan sonra artık twitter ve youtube sitesine ulaşabilmek malesef mümkün değil. Dns kullanımı yöntemiyle yasaklı siteleri açabilsek te,  artık birçok dns adresi işe yaramıyor. İşte bu noktada bizlerin imdadına hosts dosyası yetişiyor. Hosts dosyası mantık olarak sitelerin ip adreslerini bizim belirttiğimiz şekilde dns sunucularından yanıt almadan açar. Hosts dosyasının bir diğer özelliği de bilgisayarımızdan açılmasını istemediğimiz siteleri buraya ekleyerek bu siteleri erişime yasaklamaktır. Hosts dosyasının içeriğini not defteri ile açarak aşağıdaki gibi listeleri görebilirsiniz. Biz sizler için youtube ve twitterin tüm ip adreslerini ekledik size kalan sadece bu dosyayı C:\Windows\System32\drivers\etc içersine kopyalamak. Kopyalama işlemi sırasında bilgisayarınız Yönetici izni isterse güvenerek verebilirsiniz. Erişilmesine izin vermek istemediğiniz siteleri 127.0.0.1 siteadresi.com şeklinde ekleyerek sitelere erişimi kapatabilirsiniz.

127.0.0.1 localhost
199.59.150.7 twitter.com

DOSYAYI BURAYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ.

Yukarıdaki bağlantı adresinin üzerinde tıklayarak bilgisayarınıza dosyayı indirebilirsiniz. Winrar ile arşivi açtıktan sonra yukarıda anlattığımız yere kopyalıyoruz bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz hepsi bu kadar. Yorumlarınızı esirgemeyin.

hosts dosyası hosts dosyası ile twitter girmek hosts dosyası ile youtube girmek hosts dosyasını editleyerek twittera girmek twitter giriş yapmak üstmenü Windows 7 hosts Dosyasını Değiştirmek youtube giriş yapmak

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?